Growing Green Speld

Om Almere te laten groeien tot de groene stad van de toekomst, is de gemeente gaststad van de Floriade. Op die manier kunnen we onze ambities versnellen en urgente verstedelijkings- vraagstukken van passende antwoorden voorzien.

Almere, de groene stad van de toekomst

Almere is de groene stad van de toekomst. We experimenteren en innoveren en in alles zijn we zo groen, duurzaam en gezond mogelijk. Sport, recreatie, zorg, voedselproductie, onderwijs, kunst, cultuur en architectuur zijn een vanzelfsprekend onderdeel van het stedelijk programma. Vanaf ons ontstaan 45 jaar geleden zijn het de mensen die de stad maken. Samen hebben we grote ambities. Veel van deze ambities worden versneld met de komst van de Floriade Expo 2022. Dan is Almere een half jaar een wereldpodium, een proeftuin voor groot- en kleinschalige implementatie van innovaties. Maar ook daarna bouwt Almere door aan de groene stad. In 2030 is Almere de 5e stad van Nederland. 

Met de Growing Green spelduitreikingen zetten wij groene en gezonde initiatieven in de spotlights. Er zijn zoveel inspirerende en creatieve initiatieven die in Almere plaatsvinden, die willen we graag een podium geven en zoveel mogelijk laten zien. 

 

Bekijk de lijst met Growing Green spelddragers

Nomineer iemand voor de Growing Green Speld

Ken jij iemand die bijdraagt aan een groen en gezond Almere? Een initiatief dat zich inzet om deze stad nog groener te maken? Laat het ons weten en nomineer die persoon of dat initiatief voor de Growing Green Speld!

 

Nomineren kan door onderstaand formulier in te vullen. Dit kan het hele jaar door. Wij verzamelen de gegevens en organiseren drie à vier keer per jaar een spelduitreiking. Kan de genomineerde niet naar een spelduitreiking komen? Dan blijft de nominatie staan voor een volgende uitreiking.

 

Wil je regelmatig op de hoogte worden gehouden over onze Groene & Gezonde activiteiten, meld je dan aan voor onze nieuwsbrief via growinggreen@almere.nl

Nomineer iemand voor de Growing Green Speld

Nominatie Growing Green Speld

Nominatie Growing Green Speld

Lijst met Growing Green spelddragers

1ste spelduitreiking - 15 februari 2014

Angelique Metz – Natuurlijke buitenruimte bij De Koppoter

Arjan Dekking – Kenniskring Buurtmoestuinen Almere

Arne Nooitgedagt – Zelfvoorzienende lodge

Hans Prins – Almeerdaagse

Irene van Exel – Noorderplassen Tuinen

Irma Stroombergen – Parkwijk Schooltuin

Jan Wachtmeester – Almeerse Wolunie

Jeanine Lablans – Kas bij Zorgcentrum De Kiekendief

Mariël Bisschops – Neverending Art

Marije Buiter – Cupidohof en meer

Marjan Kruijs – Parkwijk Schooltuin

Monique Seynen – Regelrechtvandeboer

Ninette Koning – Neverending Art

Redmer van der Leest – Buitenplaats

Renate Oord – Noorderplassen Tuinen

Ron van Zwet – ONZE Volkstuinen–in de kas

Sophia Huijs – Kas bij Zorgcentrum De Kiekendief

Toos Vergeer – Natuurlijke buitenruimte bij De Koppoter

2de spelduitreiking - 8 november 2014

Anita van Bremen – HappyInsect

Berry Koevoets – Fète Champètre *

Bertina Slettenhaar – Almeerse Wolunie

Cora Spaans – VINDplaats Zenit

Harriët Bosman – Brug naar de toekomst *

Iyon Avezaath – Glijbaantoren *

Jacqueline Boudens – Kindertuinen Almere

James Heus – Fète Champètre *

Jeroen Oosterheert – Urban Sport & Relax Spot *

John Menges – Oevers als startpunt *

Jolanda van Adrichem – Stichting Weet hoe je leeft

Judith Flapper – The plantable home

Klaas Huttenga – Fiets Race en Toerclub Almere

Kian Avezaath – Glijbaantoren *

Lucia Zwanenburg – VINDplaats Zenit

Marian Heidstra – Stichting ABRI (Almeerse Belangengroep voor Recreatie en Integratie verstandelijk gehandicapten)

Max de Goede – Voedselloket Almere

Peter van Adrichem – Stichting Weet hoe je leeft

René van Zuuk – Weerwaterkapel *

Rens Ruiter – VINDplaats Zenit

Rins Boschma – rondje-weerwater.nl *

Sacha de Ruiter – Mooi Zo Goed Zo

Yukha Tang – VINDplaats Zenit

* = prijswinnaar Rondje Weerwater

3de spelduitreiking - 20 juni 2015

Aartie Sawitrie Badal – VaiPreDi Gezond eten en meer bewegen

Ad Verrips – Zelfbeheergroep Van Brug tot Brug Kruidenwijk

Angela Scheepers – Groentje BV en Groentje Cider

Anita Stolp – Zelfbeheergroep Van Brug tot Brug Kruidenwijk

Anthonie Heynsius – Sinaasappelkistjes

Carolijn Bary – Voedselbos Sieradenbuurt

Claudia Uiterwijk – Voedselbos Sieradenbuurt

Cor de Bruin – Zelfbeheergroep Van Brug tot Brug Kruidenwijk

Daphne Hatt – Plan B

Elly Pijpers – Wandelnet

Eveline Stilma – Expert permacultuur

Harry Draai – Voedselbos Sieradenbuurt

Henk Hovis – Zelfbeheergroep Van Brug tot Brug Kruidenwijk

Henk Struik – Hondenspeelveld Tussen de Vaarten

Ingrid Maste – Voedselbos Sieradenbuurt

Jan Smit – Zelfbeheergroep Van Brug tot Brug Kruidenwijk

John Emmerink – Vrienden van het Koggepark

Josine Gabriel – Wandelnet

Katja Dorlandt – Hondenspeelveld Tussen de Vaarten

Lian Trimbach – Voedselbos Sieradenbuurt

Lies Raterink – Wandelnet

Linda de Vries – Vrienden van het Koggepark

Lisa Punt – Rozentuin Judy Garlandhof

Louis Speijers – Wandelnet

Mandy Dijkman – Bewoners Nemesisstraat

Mannie Krak – Buurtmoestuin Trommelstraat

Marcel Post – Vrienden van het Koggepark

Marjolein Vloothuis – Boomgaard Filmwijk

Maud Scholten – Voedselbos Sieradenbuurt

Monique van Zandwijk – Vrienden van het Koggepark

Nelleke Goedhart – Buurtmoestuin Trommelstraat

Odette Breijinck – Moesbakken in openbaar gebied

Ramona Verbeek – Vrienden van het Koggepark

René de Lange – Wandelnet

Rina Smit – Tulppad e.o.

Vesna Dragojevic – GroenTopia

4de spelduitreiking - 26 september 2015

Anneke Wignand – Moestuinen Zenit

Bas Gietema – Groentesoep Festival en Sjopping Mol

Chris van de Linden – Wildplukker

Corry Anink – Ruiltuin Leemwierde

Elly Beerthuizen – Ruiltuin Leemwierde

Gijs van Abelen – Zelfbeheer Leemwierde

Hans van Bragt – Creative Cooperation

Hellen Schmidt – Schooltuinen Zenit

Henk Bosgra – Zelfbeheer De Marken

Henk Mulder – Wethouder Almere

Henk van der Sande – Almeerdaagse

Ingrid van Raalte – Almeerdaagse

Jan Bouwmeester – Puur van Jan

Johan van Stijn – Almeerdaagse

John van Diepen – Almeerse Wind

Joke Rebel – Service Team Stedenwijk

Laurens Bijl – Huyskweker Almere

Mandy Cobben – Wilde Buffetlaan

Marco Lipsius – Streekparade

Marijke van Rutsen – Ruiltuin Leemwierde

Marinah Mertokarijo – Moestuinwerkgroep Nobelhorst

Marleen Warnaar – Wilde Buffetlaan

Mia Stik – Atelier 1332 AT

Mies van Gessel – Vlinder– en bijenlint

Mimi Ariesen – Kruidenwijk

Muriël van der Wal – Groentesoep Festival en Sjopping Mol

Nel van Stijn – Almeerdaagse

Regien Loggen – Ruiltuin Leemwierde

René Betgem – Upfall Shower

Rina Bosgra – Zelfbeheer De Marken

Sam Treemuangpak – Groentesoep Festival en Sjopping Mol

Thijmen van Heerde – Staatsbosbeheer

Wendy Hedegaard – Atelier 1332 AT

Wilbert de Raat – Almeerdaagse

Ym de Roos – Almeerdaagse

5de spelduitreiking - 23 april 2016

André van den Berg – Bio Trio

Anne Kuipers – Buurtcommissie ‘t Groene Hart

Berry van der Wal – Pionier Oosterwold

Coos Boomsma – Energie Werkgroep Nobelhorst

Corry Wassink – Buurtcommissie ‘t Groene Hart

Cris van Haagen – Bodhi Kinderopvang

Cyrille van Poucke – The Foodpress

Daan Froger – Pionier Oosterwold

Egon Kracht – Pionier Oosterwold

Erik Fakkeldij – Polderbushcraft Almere

Esther Stappen – Millvision

Frank Meijer – Pionier Oosterwold

Frode Bolhuis – Pionier Oosterwold

Hanneke Boardman – Minimum aan restafval thuis

Hans ten Oort – Buurtcommissie ’t Groene Hart

Henk van Koningsveld – Energie Werkgroep Nobelhorst

Hubert Peters – Boomkunstenaar Boogaart Almere

Igor Kampman – Polderbushcraft Almere

Jacqueline Ruiter – Pionier Oosterwold

Jan Pieter Baas – Pionier Oosterwold

Joost Overzee – Pionier Oosterwold

Jos Abbo – Pionier Oosterwold

Klazien ter Veen – actief buurtbewoner en actief kerklid

Leon Joore – Millvision

Leonie van der Voort – WE Make

Lisa Punt – Filmwijk Buitengewoon Schoon

Luis Fidel Cabrera – Journalist Radio Ipiales

Madeleine Lammers – Eetbaar lint Almere Haven

Madelon Beek – Eetbaar lint Almere Haven

Margriet Brouwer – Eetbaar lint Almere Haven

Maria Vosjan – Eerste energiepositieve woning Nobelhorst

Marie-José Deckers – Pionier Oosterwold

Marien Abspoel – Pionier Oosterwold

Marjanne Koops – Pionier Oosterwold

Martina Meesters – Bomen– en kunstfietsroutes

Mercedes Leon – The Foodpress

Mieke van Dijk – De Blauwe Reiger

Mieke Wiegertjes – Filmwijk Buitengewoon Schoon

Mirna Knoop – Bodhi Kinderopvang

Nienke Scheide – Energie Werkgroep Nobelhorst

Nico Nooij – Buurtcommissie ‘t Groene Hart

Noortje Braat – Pionier Oosterwold

Paul Südkamp – Buurtcommissie ’t Groene Hart

Rene Jansen – Energie Werkgroep Nobelhorst

Sandra Manintveld – Inspiratie Inc.

Sebastiaan Vos – Eerste energiepositieve woning Nobelhorst

Sebastiaan Vos – Energie Werkgroep Nobelhorst

Sipan Salim – Energie Werkgroep Nobelhorst

Tanja Coenen – Filmwijk Buitengewoon Schoon

Tessa Bouterse – Filmwijk Buitengewoon Schoon

Tim Munnikes – Energie Werkgroep Nobelhorst

Tineke Hillebrink – Filmwijk Buitengewoon Schoon

Ton Eggenhuizen – Bio Trio

Valerie Bos – Concept Nerd

Victor Eggenhuizen – Bio Trio

Wendy Neuzerling – Natuurbeleving

Yvonne Nikkels – Vereniging De Discus

6de spelduitreiking - 25 september 2016

Alet Breugom – Simpliade

Al-ibrahim Nouri – BuurT–Tuinen

Ali K. Hussein – BuurT–Tuinen

Anno Winters – 100 Huizenplan

Arjan Wartna – 100 Huizenplan

Bart Bijsterveld – Pluktuinen Valetaweg

Cees Herbert – Kersenboertje

Danny Sloot – Pluktuinen Valetaweg

Ed ter Laak – Vogelbescherming

Ellen van Hekken – Learn by Movement

Herman Navis – Stadsboer

Irene Mouthaan – BuurT–Tuinen

Jacqueline Rietbroek – VINDplaats Zenit

Jasper Poot – Gradiënt Natuurbeheer

John van Diepen – 100 Huizenplan

Marjolein van den Blink – Picnic

Martin Wiegertjes – 100 Huizenplan

Maxime Tevreden – Tea da di Date

Michiel Muller – Picnic

Monique Faase – Ouder Kind Traject

Moses en Aimable – BuurT–Tuinen

Muriel Tabak – 100 Huizenplan

Patricia Belterman – 100 Huizenplan

Paul Vloothuis – 100 Huizenplan

Rita Unterseh – BuurT–Tuinen

Sameena Khan – Ouder Kind Traject

Tom Saal – Wooncoöperatie Diamondiaal

7de spelduitreiking - 25 maart 2017

Bep van Mil – Rozentuin De Binnenhof en meer

Bert Gijsberts – Floriade Business Club

Bob van Middendorp – De Bosrandwerkgroep

Chantal Derogee – Almeerdaagse

Cor Dol – Stad & Natuur

Ed de la Chambre – IVN Bomentuin De Kemphaan

Evert Banga – Als ambtenaar actief in het groen

Fokko Minnema – Kronkelveld

Frank de Bruijn – Groen Gas Almere

Glenn Lachminarain – Wandelgroep VaiPreDi

Hetty van Riessen – De Schaperie

Hillie Wolters – VINDplaats Zenit

Johan Stoop – De Schaperie

Koen Kaljee – De Drijfveer

Patrick Gajadhar – Wandelgroep VaiPreDi

Paul Roelofs – Kronkelveld

Peter de Weijer – Kerkuilenwerkgroep Flevoland

Rayo Ramnarain – Almeerdaagse

Sabeth Sandmann – De Bosrandwerkgroep

Tanya Egberts – 5000Stappen.nl

Wendie Hagendoorn – Schaapje Schaapje

Wim van Leeuwen – Kronkelveld

8ste spelduitreiking - 30 september 2017

Alexander Geijzendorffer - Planten photobooth

Alice Bakker - Voedselbos

Anique Pluygers - Bosrandwerkgroep

Anne Fokker - Floriade Food Experience Team

Anneke Geraads-Broeren - Brouwerij Stijl

Arie van der Mee - Restaurant Kip & Ei Dubbel-Op

Arthur Bouvy - EDBA

Bram Termeulen - Termeulen Roses

Casper Kromkamp - Natuurwinkel Almere

Chalyene Osei-Schoop - Moestuin Nobelhorst

Coos Boomsma - Libi Bung

Emiel de Boer - Bosrandwerkgroep

Eric Osei - Moestuin Nobelhorst

Ericssen Osei - Moestuin Nobelhorst

Farzan - Team YummieBox

Femke Mosch - Floriade Food Experience Team

Fer Bolweg - Bosrandwerkgroep

Greet van Vliet - Moestuin De Discus

Guanita Boomsma - Libi Bung

Gwendala Gosliga - Broccoli-Festival

Hajo Witzel – Imker Vereniging Zuidelijk Flevoland

Ingrid Mommers - Voedselbos

Irma van der Mee - Restaurant Kip & Ei Dubbel-Op

Janno Bulten - VINDplaats Zenit

Jeremiah Osei - Moestuin Nobelhorst

Jetze Kamerling - Beheergroep Beatrixpark

Joelle Tabak - Stadstuinenfestival

Johan Smits - Voedselbos

Johan Takes - Schaapskudde Almere

Joke Veenstra - Stadstuinenfestival

Joost Bosker - Oerz

Joy Talling - SecSurvivals

Julya de Goede - Floriade Food Experience Team

Krista Peeters - Broccoli-Festival

Lex van Harten - Floriade Food Experience Team

Lilian Celestijn - Moestuin Nobelhorst 135

Maaike van Deenen - Schaapskudde Almere

Madhat Kataf - Inspiratie Inclusief

Marcel van Vliet - Moestuin De Discus

Marloes Hinkekemper - The Greenery

Max Knobben - Floriade Food Experience Team

Petra Codi - Rataplan De Kringloper

Raymond Bouma - Groentesnijderij

Rene Spaargaren - Vleermuizen in de Polder

Rick Huyzer - Rataplan De Kringloper

Rilana - Flevosap Vrijwilliger

Ruud Jan Bos - Floriade Food Experience Team

Sabah Verkaik - Groene buurtbewoner

Sanne Bouman - Broccoli-Festival

Simon Speets - Molenbuurt-bewoner

Tineke Ras – Het Luierpark

Tineke van den Berg - Stadsboerderij

Tiny Adolfs - Wandelen in Almere

Tom Saat - Stadsboerderij

Willemijn Borkent – Bosrandwerkgroep

9de spelduitreiking - 1 februari 2018

Alie Sikkens - Brei- en Haakgroep Almere

Annemarie Westhoff - Energieambassadeurs

Bart Corduwener - Speelwildernis

Bert Burgers - Imker VTV Water-land & NTV Windhoek

Chris Soebroto - Energieambassadeurs

Danielle Schilp - Natuurlijk Spelen Cascadepark

Dayon Mungra - Days Gym, Tegen hangjongeren

Else Bunjes - Energieambassadeurs

Eric Rootnat - Natuurlijk tuinieren van VTV complex Waterland

Fenna Kamphorst – VINDplaats Zenit

Frank de Ruijgh - Energieambassadeurs

Frans Pansier - Energieambassadeurs

Guus Bakels - Energieambassadeurs

Hanna Hosselet - Plantaardig Stedenwijk Lunch

Hans Drost - Energieambassadeurs

Hans Vosman - Almeerdaagse

Hein Walter - Almerebuiten.info

Ilse Burggraaff - Energieambassadeurs

Jaleesa Vos - Vrolijk Kinderopvang Almere

Jan de Bruijn - Energieambassadeurs

Jan Otter - Energieambassadeurs

Jan-Willem van Wees - Plantage Nieuwland

Jim van der Wardt – TheCrazySmile & Makers van Almere

Johan van Schaick - Natuurlijk tuinieren van VTV complex Water-land

Joke Garnaat - Brei- en Haakgroep Almere

Lia de Graaf - Brei- en Haakgroep Almere

Lila Angmoe - Brei- en Haakgroep Almere

Linda Dagloonder - Basisschool Klaverweide

Marcel Kolder - CitySenses

Marga Hogendoorn - Energieambassadeurs

Marjan Vermij - Energieambassadeurs

Marry Witte - Brei- en Haakgroep Almere

Martin Wiegertjes - Energieambassadeurs

Michelle Leysen - Molenbuurt vrij van troep

Millicent Schepman - Almere Buitengewoon

Mira Ticheler - CitySenses

Monica Baij - Energieambassadeurs

Muriel Tabak - Energieambassadeurs

Nuray Gül - Plantage Nieuwland

Pauline Ntelo - Brei- en Haakgroep Almere

Regina van Oorschot - Brei- en Haakgroep Almere

Reiner Swaen - Energieambassadeurs

Ria van Dijk - Brei- en Haakgroep Almere

Roel van Rijnsoever - Energieambassadeurs

Roelfien Munnikes - Stekjesruiltafel Nobelhorst

Sonja van der Woude - Brei- en Haakgroep Almere

Suze Roest - Brei- en Haakgroep Almere

Thea van Rooijen - Brei- en Haakgroep Almere

Thom Laagkemper - Floriade Food Experience Team

Wilma Kuipers - Energieambassadeurs

Wouter Winkelhuijzen - Energieambassadeurs

Yvonne Bouwmeester - Van Inge - WandelDiva’s

10de spelduitreiking - 16 juni 2018

Ankie van Strien - Beatrixpark

Bauke van der Veen - Vleesch & Co

Carolien Steenkamp - 5000stappen.nl

Daphne Bulten-Noordermeer - VINDplaats Zenit

Eibert Draisma - Beatrixpark

Engelien Konijn - 5000stappen.nl

Erik Anneveld - Beebox

Hans Ham - Energieambassadeur

Hans Marijt - 5000stappen.nl

Ingmar van Duijn - Fit-ID

Ivonne de Nood - Projectdirecteur Oosterwold

Janneke van Coesant-Koopmans - 5000stappen.nl

Jeanette Janssen - 5000stappen.nl

John Duim - Beatrixpark

Lennart van den Berg - 5000stappen.nl

Liesbeth Boormans - Beatrixpark

Liesbeth Bronkhorst - Stad & Natuur

Linda Lem – Speel-mere

Loni Verkerk - schaapskudde Hout

Majeed Saeeyan - Art Loca

Margot van Rooijen - Beatrixpark

Mariëlle van den Donk - Ditha Bonita

Marije de Ruyter - 5000stappen.nl

Marinela Auping - 5000stappen.nl

Marlies Wapstra - Mad Science

Menno van Slageren - Beatrixpark

Nathaly Macaya - 5000stappen.nl

Rick van Rooijen - Beatrixpark

Rien Vietman – Speel-mere

Rob Timmerman - Flevolandschap

Ronald Karten - 5000stappen.nl

Wilson Vera - 5000stappen.nl

Dutch Food Week spelduitreiking - 11 oktober 2018

Bauke van der Veen - Flevofood

Gert Koekoek - Flevofood

Harold Oldenbeuving - Flevofood

Hugo Jongejan - Flevofood

Jaap Kodde - Flevofood

Martin Topper - Flevofood

Nicole Smits - Flevofood

11de spelduitreiking - 14 oktober 2018

Adnan Habash - Inspiratie-Inc

Anita Schoolenaar - 5000stappen.nl

Bart Overbeek - Run4Free

Bertien Hoek - Beatrixpark

Dave Vink - Run4Free

Diana de Reus-Stam - Beatrixpark

Ed Martens - Run4Free

Erik Slim - Water-Land

Jackie van den Anker - Schooltuinproject

Jamila Bayramova - Inspiratie-Inc

Jozef Bhageloe - Run4Free

Leontine Schrijver - biologisch-dynamische moestuin bij de Lentemorgen

Lex Roeleveld - Stichting Heg en Landschap

Ludo Thijssen - Foundation For A Better World

Miranda van der Kamp - Basisschool de Optimist

Mohamed Aljaouni - Inspiratie-Inc

Otto Treurniet - Beatrixpark

Paula van Kuijk - Basisschool de Optimist

Petra Willemsen - 5000stappen.nl

Sylvia van der Linden - Water-Land

Thera Jellema - Stad & Natuur

Tjeerd Herrema - Oud-wethouder

Yorrim Wijnbergen – Run4Fre

Virginia Khoeblal - 5000stappen.nl

Willemijn Huizenga - Stad & Natuur

Upcyclecentrum ondernemers spelduitreiking - 16 januari 2019

Boye en Noëlle Dorenbos - RUIK

Naomi Neijssen - SEEFD

Sebastiaan van Dulken - Ruig & Geroest

12de spelduitreiking - 9 maart 2019

Ad Vossenaar - Vrijwilligers Den Uylpark

Arold Teplier – ATC

Bart Kok - Polderhoenhof Boerenmarkt

Caspar Kromkamp - Natuurwinkel Boerenmarkt

Dianne Waleson – Vliervelden Pluktuin

Dik Esveld - Vrijwilligers Berenklauw Vroege Vogelbos

Diya Gopi - Buttpickers

Door van den Borst - Zoet en Zuiver

Dorine Van der Heide - Vrijwilligers Berenklauw Vroege Vogelbos

Edmond Koning - Notenkraam Boerenmarkt

Els van Boxtel - Stichting Wensejs

Erika Dorhout - Schooltuinen Koggepark

Gaia Firth - Fruit Boerenmarkt

Gerardo Bianchini - Caseificio Bianchini Boerenmarkt

Gerrit Bosje - De Geitenhof (Kaas) Boerenmarkt

Hendrik Braam - Brood Zonnelied Boerenmarkt

Idse Billenkamp - Warmonderhof Boerenmarkt

Ineke van Os - Vrijwilligers Den Uylpark

Ingeborg Janmaat - Vrijwilligers Berenklauw Vroege Vogelbos

Isabel Duinisveld - Warmonderhof Boerenmarkt

Jelmer de Bock - Desembrood Boerenmarkt

Karin van den Berg - Almeerse Weelde

Lex Meeuwise - Stadsbrouwerij de Kemphaan

Linda Dales - Vleeskraam Boerenmarkt

Lukas Nijman - Fruit Boerenmarkt

Margriet van Galen - Schooltuinen Koggepark

Maria Bianchini - Caseificio Bianchini Boerenmarkt

Maria Deenen - Boerenmarkt

Marianne Onrust - Vrijwilligers Den Uylpark

Meindert Eijgenstein - Prisma Almere

Naveen Gopi - Buttpickers

Nick Zwaan - Piepers

Peter Mulder - Vrijwilligers Berenklauw Vroege Vogelbos

Reg Waleson – Vliervelden Pluktuin

René Gerritzen - Almeerse Jeugdnatuurclub Flevokijkers / Klaverweide

Ricky de Boer - Vrijwilligers Berenklauw Vroege Vogelbos

Rob Leek - Vrijwilligers Berenklauw Vroege Vogelbos

Robert - Polderhoenhof Boerenmarkt

Rola Hengstman - Kunstenaar

Roos Saat - Café Boerenmarkt

Sue Scheick - Vrijwilligers Den Uylpark

Susan van ’t Riet - Vrijwilligers Den Uylpark

Suzan Jansen - Biokatoen

Tineke van den Berg - Vleeskraam Boerenmarkt

Veronica Groot - De Geitenhof Boerenmarkt

Wim de Ruijter - Vrijwilligers Berenklauw Vroege Vogelbos

Wim van Heijningen - ONZE Volkstuinen-in de kas

13de spelduitreiking - 15 juni 2019

Arie Jongejan - VINDplaats Zenit

Bob van der Voort – Biofood BV

Gerda van Hekken - Vrijwilliger oa Stad&Natuur

Ilse Suijkerbuijk - IVN

Jan van Koningsveld - Vrijwilligers Berenklauw Vroege Vogelbos

Jeroen van Beuningen - VINDplaats Zenit

Johan Borsch - Bakker Borsch

John de Vries - Vrijwilligers Berenklauw Vroege Vogelbos

John Lukken - GroenBalanz

Joseph Coutinho - vrijwilliger oa Wijkteam

Leendert Brons - Flevohoning

Marijke Hendriks - oa Stadsboerderij

Mo Ketabi - Almere Green Sports

Sybille Püttmann - Talent in Beweging

Theo Holtslag - Floriade vrijwilliger

Meer dan een speld

Als Spelddrager behoor je tot het meest diverse groene netwerk van Almere, waarvoor wij twee keer per jaar iets leuks organiseren. Wij vinden het geweldig dat 'groene' Almeerders die elkaar niet kenden, elkaar via dit netwerk kunnen vinden en samenwerken.

 

Daarnaast hebben we de afgelopen jaren diverse plekken beschikbaar gesteld op verschillende markten in de stad, hebben we inmiddels al twee Growing Green boek uitgegeven met ieder vijftig inspirerende interviews, en nummer drie is in de maak.

 

We hebben ook van een aantal van onze spelddragers een videoportret gemaakt. Regelmatig zetten we een spelddrager in de spotlights op deze website en via Facebook, Instagram en Twitter. Kortom, een ideale manier om met je groene initiatief verder aan de weg te timmeren in Almere.

Maak kennis met de Growing Green Spelddragers! Via onderstaande boeken, video’s of lees de interviews via Initiatieven.

Growing Green Almere boek 2

Tijdens het Groentesoepfestival is het tweede Growing Green Cities-boek gepresenteerd. Vijftig mooie, persoonlijke en inspirerende verhalen van Spelddragers, over hoe zij bezig zijn met de gezonde en groene stad. Laat je verrassen door al deze initiatieven! Het eerste exemplaar is in ontvangst genomen door de Almeerse schrijver Ilse Ruijters.

Download het Growing Green Almere boek 2 (PDF)

Growing Green Almere boek 1

Lees het boek Growing Green Almere 1 met daarin vijftig interviews over een groen en duurzaam Almere. Een boek vol enthousiaste verhalen over onder meer rozentuinen, het eerste (drijvende) gebouw van de Floriade en groene energie.

Download het Growing Green Almere boek (PDF)

Terugblik spelduitreikingen